2012-03-22

Valanda: sudėliok! (06 užduotis)


 06 Užduotis*, naudojant SMART Notebook programą (dažniausiai dirbant su interaktyvia lenta): 1 valanda.06 Užduotis skirta tyrinėti valandos ir minutės santykį: kiek minučių sudaro 1 valandą.

Siūloma sudėlioti 1 valandą iš detalių po 1 minutę. Minutė imama ir tempiama į norimą vietą. Po ja būna kita tokia pat minutė (minutės detalė pateikiama su neriboto daugiklio funkcija).

Valandos dėliojimo variantai skirtingose skaidrėse:
  • kai valandos laukas pateiktas su minučių kontūrais (Bėgos) - minučių detales tereikia įtaikyti,
  • kai ant valandos lauko užrašyta: 1 val = 60 min (Tekšt plekšt) - tad mokiniams nurodoma, kad reikia sudėlioti 60 detalių, taip pat valandos lauke pateikiami tarpai, kuriuos reikia palikti, norint taisyklingai išdėlioti 60 detalių (po 1 min),
  • kai valandos lauke nenurodyta, kiek detalių turi būti sudėliota, tačiau yra pateikiami iškilimai, kurie žymi tarpus (Dunduliuko),
  • kai pateikiamas tik valandos lauko kontūras - be reikiamų tarpų  (Čiumpos) - mokiniai gali patys sugalvoti, kaip galima išdėlioti minučių detales, kad būtų užpildytas visas kontūras.

DĖMESIO: primygtinai rekomenduojama nusistatyti programoje tokį mastelį, kad rodytų visą puslapį (programos viršuje pasirinkti: „Rodinys“ --> „Mastelis“ --> „Visas puslapis“).

 Visada laukiami atsiliepimai, pasiūlymai, pageidavimai, kt.
 

* 06 Užduotis atsisiunčiama, spustelėjus ant žodžio „06 Užduotis“.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą